Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 października 2013
  • wyświetleń: 1268

Procesja przeszła ulicami miasta

W miniony weekend ulicami Bielska-Białej przeszła procesja różańcowa w intencji Ojczyzny. W uroczystości wzięło udział około 2 tysiące osób.

procesja
Procesja przeszła ulicami miasta · fot. diecezja.bielsko.pl


Uczestnicy modlili się przed pomnikiem bł. Jan Pawła II przed bielską kurią. Bp Rakoczy nawiązując do tego dzieła prof. Jana Kucza, przedstawiającego zatopionego w modlitwie Ojca Świętego, siedzącego z różańcem w dłoni na papieskim tronie, podkreślił, że dla papieża Polaka modlitwa różańcowa miała olbrzymie znaczenie.

- Była to jego najważniejsza broń w walce ze złem i najpewniejsza droga życia zgodnego z Ewangelią od samego jego dzieciństwa aż po ostatni moment ziemskiego życia - mówił biskup i przypominał, że Karol Wojtyła należał niegdyś do Róży Różańca i systematycznie spotykał się na modlitwie w mieszkaniu krakowskiego krawca, Jana Tyranowskiego.

Procesja różańcowa · fot. diecezja.bielsko.pl


W zorganizowanej po raz 9 procesji różańcowej ulicami Bielska-Białej wierni niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej, rozważali tajemnice Różańca św. Podczas kolejnych przystanków czytano rozważania nawiązujące do myśli byłych prymasów Polski kard. Stefana Wyszyńskiego oraz kard. Augusta Hlonda. „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem. Różaniec święty to zbroja duchowa dawnych i nowych czasów” - podkreślano, cytując rozważania sługi Bożego, kard. Hlonda.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.