Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 2705

Oddaj krew z Muszkieterami

12 października, w ramach kampanii Intermarché i Bricomarché oraz Polskiego Czerwonego Krzyża "Zbieramy Krew dla Polski", mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli oddać krew.

akcja krwiodawstwa krew
Oddaj krew z Muszkieterami


Już po raz szósty Grupa Muszkieterów, zrzeszająca właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, organizuje akcję honorowego krwiodawstwa, w ramach której prowadzone są zbiórki krwi oraz kampanie edukacyjne. Tegoroczna edycja „Zbieramy krew dla Polski” rozpoczęła się 8 maja i potrwa do końca października.

Krew można oddać w 131 miejscowościach, w specjalnych ambulansach RCKiK, które pojawiają się na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché. Ponadto w ramach akcji w 21 miastach odbyły się kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa.

Już 12 października w godz. 9:00-14:00 krew będzie można oddać w ambulansie, który stanie przed supermarketem Intermarché, znajdującym się przy ul. Olimpijskiej 28 w Bielsku-Białej.

- Wraz z PCK organizujemy od kilku lat kampanię promującą ideę honorowego krwiodawstwa. Dzięki niej pragniemy pomóc ratować ludzkie życie, szpitalom, które borykają się z problemem niedoboru krwi. Chcielibyśmy zatem zachęcić także mieszkańców Bielska-Białej do przyłączenia się do naszej akcji i dzielenia się bezcennym darem życia - podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść obfite śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się z kolei od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.

Wszyscy, którzy zdecydują się na oddanie krwi, uzyskają bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych. Grupa Muszkieterów wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem przewidziała dla mieszkańców Bielska-Białej także dodatkowe atrakcje, które będą towarzyszyć tegorocznej akcji. Ponadto, wśród krwiodawców rozlosowane zostaną profesjonalne apteczki samochodowe.

Celem przewodnim „Zbieramy krew dla Polski” jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się krwią. Od początku istnienia akcji, Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać blisko 7600 litrów krwi.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na plakatach i ulotkach, w Radiu Muszkieterów działającym na terenie sklepów, a także na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl, www.bricomarche.pl, www.pck.pl oraz www.oddajkrew.pl.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.