Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 2166

Drogówka sypnęła mandatami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili w miniony piątek działania pod kryptonimem "Prędkość". Niespełna sto osób zostało ukaranych mandatami.

kontrola prędkości
fot. KMP Bielsko-Biała


Akcja trwała w godzinach od 6 do 22.00. Policyjne patrole kontrolowały prędkość w kilku miejscach miasta i powiatu, m.in. na bielskich ulicach: Warszawskiej, Andersa i Górskiej oraz w Jasienicy na ul. Strumieńskiej, Jaworzu, Czańcu i Pisarzowicach.

W czasie trwania akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia - ręczne mierniki prędkości, a także pojazdy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości. Sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Na pobłażanie w tym dniu nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Policjanci skontrolowali blisko 90 pojazdów. Zatrzymano 75 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Sprawcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.