Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 5927

TV: Rondo do poprawki?

Przebudowa najstarszego ronda w mieście budzi kontrowersje. Zastrzeżenia do projektu inwestycji ma nawet prezydent Jacek Krywult.

rondo ul. grunwaldzka plac zwyciestwa
Rondo do poprawki? · fot. bielsko.tv


Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej pojawił się temat przebudowy ronda na pl. Zwycięstwa. Wiceprzewodniczący Przemysław Drabek jest zaniepokojony, że autobusy będą miały problem przy wjeździe i wyjeździe z ronda.

- Byłem tam na miejscu i zaobserwowałem, że autobusy jeżdżą po dziurach, w których będą usytuowane wysepki. Czy zamiast wysepek nie lepiej wylać asfalt i wymalować na nim znaki poziome? - radny pytał obecnego na sesji dyrektora MZD.

Wojciech Waluś z Miejskiego Zarządu Dróg bronił projektu ronda. - Przejeżdżają państwo przez plac budowy i trzeba mieć świadomość, że ruch odbywa się z utrudnieniami. Na dzień dzisiejszy każdy projekt musi spełniać wszystkie przepisy, które obowiązują. Zapewniam, że wszystkie normatywy dotyczące szerokości jezdni oraz promienia ronda są spełnione - odpowiedział dyrektor MZD.

Prezydent miasta również wyraził obawę, że projekt ronda mógł zostać źle przygotowany. - Normy są, ale różne rzeczy z nich wychodzą. Wiemy ile projektów było nieudanych. Tam jest wystarczająco dużo miejsca, żeby zapewnić komfort dla autobusów i samochodów - mówił Jacek Krywult.

Jak wygląda obecnie teren budowy? Zobaczcie w materiale telewizji bielsko.tv!

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.