Wiadomości

  • 4 października 2013
  • 12 października 2013
  • wyświetleń: 4099

Nauka pierwszej pomocy w Sferze

Za nami:

Znajomość podstawowych zabiegów resuscytacyjnych jest konieczna nie tylko w momencie, gdy ktoś ulegnie wypadkowi samochodowemu, ale także w przypadku wstrząsu czy urazu. Aby poznać podstawowe zasady pierwszej pomocy wystarczy przyjść w w sobotę 12 października do Galerii Sfera.

pierwsza pomoc, sfera
Pokazy pierwszej pomocy będzie można oglądać w Galerii Sfera od godziny 12.00.


Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10 i potrwają do 20. Ratownicy wraz z pokazowym sprzętem pojawią się na parterze galerii II. Organizatorem eventu jest Fundacja Forget-me-not.

Podczas warsztatów będzie można się dowiedzieć, jak poprawnie wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, jak używać AED, jak wzywać służby ratunkowe i co powinno znaleźć się w domowej apteczce. O każdej pełnej godzinie, rozpoczynając od 12, a kończąc na 18, będzie odbywał się pokaz pierwszej pomocy. Osoby zainteresowane będą mogły wziąć w nich aktywy udział i poćwiczyć na fantomie.

Z pewnością atrakcją będzie terenowa karetka marki Toyota zrobiona na bazie pickupa. To jedyny w Polsce tego rodzaju pojazd medyczny.

BM / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj