Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2013
  • wyświetleń: 1661

Ile płacimy za urzędników?

Wydawać by się mogło, że utrzymanie urzędników kosztuje nas fortunę. Jednak, jak wynika z najnowszego rankingu opublikowanego przez "Wspólnotę", wcale nie jest tak źle. Nasze miasto zanotowało tę samą lokatę, co w ubiegłym roku.

Bielsko-Biała uplasowało się w rankingu najniższych wydatków bieżących na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca, na wysokiej 17. pozycji. Wynika z tego, że w 2012 roku każdy z nas wydał na administrację samorządową 255,11 zł. Warto dodać, że w zestawieniu brało udział 47 miast, z czego ostatnią lokatę zajął Sopot, którego wydatki wynoszą 527 zł.

Zdaniem autorów rankingu większe wydatki na administrację nie zawsze oznaczają marnowanie pieniędzy podatników na wymysły urzędników. - Skutkiem takiej tendencji może być lepsza, sprawniejsza obsługa obywateli, a także np. większa skuteczność w pozyskiwaniu funduszy unijnych- informuje Paweł Swianiewicz, profesor nauk ekonomicznych.

Z kolei powiat bielski nieznacznie spadł, bowiem w najnowszym rankingu zajmuje 56. miejsce, a w ubiegłym roku znalazł się na 50. pozycji. Według autorów zestawienia, powiaty zanotowały silny spadek wydatków na urzędników. Dostrzegalne jest również zmniejszenie zatrudnienia w administracji powiatowej.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.