bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2013
  • wyświetleń: 6196

TV: Helikopter nad Sarnim Stokiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

W niedzielny poranek huk transportowego śmigłowca Mi-8 obudził wszystkich mieszkańców północnej części Bielska-Białej. Helikopter był wykorzystany do montażu dwóch elementów wentylacji centrum handlowego Sarni Stok.

śmigłowiec
fot. ab / bielsko.tv


Tylko śmigłowiec mógł przeprowadzić akcje montażu dwóch półtoratonowych elementów wentylacji. - Dźwig nie ma takiego zasięgu, poza tym ogranicza nas dopuszczalna masa parkingu, bo przecież na dole jest drugi poziom parkingu - mówił na gorąco jeden z pracowników firmy montującej instalację.

Wykonanie tego zadania powierzono słowackiej firmie Techmont z Popradu, która specjalizuje się w tego typu zadaniach. - Piloci poprowadzili śmigłowiec z taką precyzją, że półtoratonowy element został zainstalowany z milimetrową dokładnością - dodał pozytywnie zaskoczony monter.

Na czas startów i lądowań, które odbywały się z małego parkingu między centrum handlowym a Aluprofem, ruch samochodów na ulicy Warszawskiej odbywał się bez zakłóceń.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj