bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2751

Bezpieczny weekend z policją

Śląscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem "Bezpieczny weekend". Akcja trwająca podczas ostatnich świąt już się zakończyła, lecz czeka nas kolejna w dniach od 29 kwietnia do 3 maja.

kontrola prędkości policja


W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych, a w szczególności prowadzących do miejscowości turystycznych, należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

Okres długiego majowego weekendu, to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Sytuacja taka generując wzrost ilości pojazdów poruszających się po nich - w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji.

Celem prowadzonych działań będzie dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, m.in. poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań. Policjanci będą reagować na każde wykroczenie oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po śląskich drogach z nadmierną prędkością.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną.

new / bielsko.info, źródło: KWP Katowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.