bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2013
  • wyświetleń: 1274

Caritas rozdał ponad 700 wyprawek

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej rozdała w tym roku ponad 700 wyprawek dla dzieci. Diecezja po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „Tornister pełen uśmiechów”.

Inicjatywa „Tornister pełen uśmiechów” polegała na skompletowaniu i przekazaniu wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym dzieciom z diecezji.

Jak poinformował ks. prałat Józef Zajda, dyrektor diecezjalnej Caritas, do akcji włącza się coraz więcej parafii. „Prawdziwą rekordzistką jest parafia w bielskiej Straconce, ale były też i inne wspólnoty parafialne, które zatroszczyły się o wypełnienie plecaków artykułami szkolnymi” - dodaje duchowny.

Dopełnieniem akcji szkolnej jest długofalowy program stypendialny „Skrzydła” polegający na tym, że sponsorzy przekazują pieniądze dla dzieci z rodzin ubogich. Ks. Zajda zachęca do włączenia się w ten program pomocowy, który, jego zdaniem, daje realną szansę na wyrównanie braków edukacyjnych wśród najmłodszych.

W ramach programu każde dziecko ma swojego anonimowego filantropa, który przez co najmniej jeden semestr funduje mu stypendium w minimalnej wysokości ok. 150 zł. Pieniądze nie trafiają bezpośrednio do rodziny, ale do koordynatora, którym jest pedagog szkolny, nauczyciel, katecheta. Są przeznaczane na najpilniejsze potrzeby ucznia - aktualne i dalekosiężne - przyszłościowe.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.