bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2013
  • wyświetleń: 3018

Fałszywe rachunki za gaz

Oszuści podszywający się pod firmę gazowniczą żądają uiszczenia jednorazowej opłaty w wysokości 125 zł za wykonanie ekspertyzy w związku ze zmianą taryfy opłat. Fałszywe faktury pojawiły się w skrzynkach pocztowych mieszkańców Bielska-Białej.

rachunek
Fałszywe rachunki za gaz · fot. KMP Bielsko-Biała


Do tej pory z prośbą o interwencję w tej sprawie zgłosiło się kilku mieszkańców bielskiego Osiedla Złote Łany, którzy otrzymali fałszywe zawiadomienia. Podrobiona faktura znajduje się w kopercie z napisem „priorytet, do rąk własnych”. Niektóre koperty zaadresowane są na konkretne osoby, których nazwiska oszuści odnaleźli najprawdopodobniej na domofonach.

Niektóre z nich zawierają jedynie napis „adresat”. Z informacji na fakturze wynika, że siedziba firmy mieści się w Warszawie przy ul. Kasprzaka. Nasz rejon obsługuje natomiast Górnośląski Oddział Handlowy z siedzibą w Zabrzu. Fałszywy rachunek wzywa do jednorazowej zapłaty kwoty 125 zł w nieprzekraczalnym terminie do 24 września 2013 r. za „konieczność sporządzenia ekspertyzy na sezon zimowy w bieżącym roku rozliczeniowym 2013” w związku z rzekomą zmianą taryfy opłat.

Na podrobionym rachunku znajduje się numer konta z poleceniem przelewu. „Zawiadamiający” informuje także, że opłaty można dokonać przelewem lub w najbliższej placówce urzędu pocztowego. Pracownicy gazowni potwierdzają, że takich faktur nie wystawiali, ani nie wysyłali, a podany numer konta nie należy do tej firmy.

- Apelujemy do Państwa o staranne weryfikowanie otrzymywanych faktur. Przed dokonaniem każdej wpłaty najlepiej dokładnie sprawdzić numer konta, na jaki przekazujemy swoje pieniądze. Warto korzystać ze stron internetowych danego usługodawcy celem sprawdzenia wspomnianych numerów kont lub w przypadku braku takich możliwości zadzwonić na infolinię czy też udać się pod adres określonej placówki i upewnić czy podany numer konta jest prawdziwy - mówi oficer prasowy bielskiej policji, Elwira Jurasz.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.