bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2013
  • 22 września 2013
  • wyświetleń: 2306

Niedziela dniem bez samochodu

Za nami:

W niedzielę 22 września w kilkunastu miastach w Polsce obchodzony będzie XI Europejski Dzień bez Samochodu. Celem wydarzenia jest zachęcanie do przesiadania się z samochodów do autobusów, metra i tramwajów oraz do korzystania z rowerów.

Corocznie 22 września w całej Europie obchodzi się Dzień bez Samochodu. Jest to zwieńczenie trwającego od poniedziałku Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym czasie setki europejskich miast i samorządów promuje rowery, spacery czy komunikację miejską, jako alternatywę dla samochodów.

Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu oraz przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

Idea Europejskiego Dnia bez Samochodu zrodziła się w 1998 roku we Francji. W Polsce zaś obchodzi się go od 2002 roku.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.