bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2013
  • wyświetleń: 1906

Książnica Beskidzka lodołamaczem

W Chorzowskim Centrum Kultury został podsumowany etap regionalny Konkursu "Lodołamacze 2013" , który ma na celu wyróżnianie i promowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych. W kategorii "instytucja" pierwsza nagroda przypadła Książnicy Beskidzkiej.

książnica beskidzka
Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej · fot. google.com


Podczas gali Konkursu w trzech kategoriach wyróżniono najlepsze podmioty gospodarcze, zakłady pracy chronionej oraz instytucje. W kategorii "Lodołamacz - instutucja" pierwsze miejsce uzyskała Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej.

W swojej działalności Książnica Beskidzka aktywnie podejmuje szereg działań na rzecz osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. W ramach tych działań, Książnica od wielu lat zatrudnia osoby niepełnosprawne z różnymi dysfunkcjami. W Książnicy Beskidzkiej osoby niepełnosprawne zatrudnione są na różnych stanowiskach, począwszy od pracowników obsługi, poprzez stanowiska bibliotekarskie związane z obsługą czytelników pełno - i niepełnosprawnych, jak również na stanowiskach kierowniczych.

Ponadto pracownicy pełno- jak i niepełnosprawni pracujący bezpośrednio z czytelnikami doskonalą swoje umiejętności na kursach i szkoleniach, niejednokrotnie finansowanych przez pracodawcę, mających na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych, w tym też kwalifikacji do pracy z osobami niepełnosprawnymi. W celu aktywizacji osób niepełnosprawnych z terenu miasta i regionu w strukturze organizacyjnej Książnicy funkcjonują placówki biblioteczne wyspecjalizowane w pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, a mianowicie: Filia Integracyjna oraz 5 punktów bibliotecznych (3 w szpitalach i 2 w domach opieki społecznej).

Konkurs "Lodołamacze" organizowany jest od ośmiu lat. Ogólnopolskie rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 26.09.2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Po raz trzeci Patronat Honorowy nad konkursem objęła małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.