bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2013
  • wyświetleń: 1674

Wielkie porządki Thermy

Trwa porządkowanie miejsc, w których bielskie przedsiębiorstwo ciepłownicze Therma prowadziła roboty modernizacyjne swoich sieci ciepłowniczych.

Największą inwestycję Therma zakończyła w ubiegłą niedzielę. W okolicy ul. Grażyńskiego wymieniono duży odcinek głównej rury łączącej Bielsko-Białą i EC 2 w Czechowicach-Dziedzicach. Roboty trwały łącznie około 3 miesięcy.

Ciekawostką jest to, że zainstalowano tam tymczasową sieć ciepłowniczą - rury preizolowane tymczasowe leżały po prostu na powierzchni. - Oczywiście były odpowiedni zabezpieczone - stwierdził Mirosław Rosik dyrektor d/s eksploatacji Thermy.

Takie rozwiązania stosuje się bardzo rzadko, chodź są dopuszczalne przez technologię robót. Służyło to zabezpieczeniu dostaw ciepła dla Bielska-Białej z EC 2 - bielska elektrociepłownia była wówczas wyłączona.

Prace porządkowe trwają jeszcze w rej ul. Bukowej, ul. Broniewskiego i Lelewela. Co roku Therma wydaje około 12 mln zł na modernizacje i inwestycje w swoje sieci ciepłownicze.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.