bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 września 2013
  • wyświetleń: 1911

Wynik polowania na "procenty"

Tradycyjnie tuż po weekendzie policjanci z bielskiej drogówki prowadzili akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Stróże prawa kontrolowali kierowców w różnych punktach naszego miasta i powiatu.

Skontrolowano blisko 300 kierujących. W czasie akcji policjanci korzystali z nowoczesnych urządzeń Alco Blow, które służą do szybkiego sprawdzania dużej ilości osób w czasie zmasowanych kontroli trzeźwości. Wystarczyło, że policjant skierował urządzenie do wnętrza samochodu i uzyskiwał wynik. Zatrzymano czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę "na podwójnym gazie"”.

Rekordzistą okazał się 23-latek kierujący volkswagenem , zatrzymany przez policjantów SPPP w Bielsku-Białej w Wilamowicach na ul. Starowiejskiej. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi 1,5 promila alkoholu. W Pisarzowicach na ul. Czechowickiej policjanci bielskiej drogówki skontrolowali 27-letniego traktorzystę prowadzącego ciągnik Ursus. Zatrzymany miał we krwi 0,84 promila alkoholu.

Kolejni zatrzymani w ramach prowadzonych działań to 52-latek kierujący samochodem marki Honda, zatrzymany na ul. Jeżynowej w Bielsku-Białej, u którego stwierdzono 0,58 promila alkoholu oraz 39-latek kierujący na ulicy Miliardowickiej samochodem marki Vokswagen, badanie w tym przypadku wykazało 0,70 promila alkoholu.

Efektem działań prowadzonych przez bielskich policjantów było ponadto zatrzymanie w trzech przypadkach uprawnień do kierowania pojazdami, trzech dowodów rejestracyjnych oraz nałożenie ośmiu mandatów na ogólna sumę 1250 zł.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy. W najbliższych dniach należy się spodziewać wzmożonych kontroli kierujących w ramach kolejnych akcji "Trzeźwość".

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.