bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2013
  • wyświetleń: 2340

Bielscy strażacy wrócili z medalami

Bielscy strażacy wrócili z medalami w rozgrywanych w Berlinie Mistrzostwach Europy w sporcie pożarniczym formuły "Firefighter Combat Challenge".

W zawodach wzięło udział ponad 300 strażaków z 9 europejskich państw: Niemiec, Polski, Francji, Austrii, Węgier, Słowacji, Czech, Szwajcarii oraz Włoch.

Przypominamy że od 4 do 8 września na berlińskim lotnisku Tempelhof rozgrywana była już 7 edycja zawodów strażackich "Berlin Firefighter Combat Challenge" oraz 4 edycja Mistrzostw Europy w formule FCC.

Zawodnicy pokonując specjalnie przygotowany tor przeszkód mieli do wykonania kilka zadań: wnoszenie sprzętu na wysokość 3. piętra, wciąganie węża, włamanie, przeciągnięcie węża i ewakuowanie poszkodowanego.

Berlin Firefighter Combat Challenge · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W pierwszych zawodach (Berlin FCC) nasi strażacy na 300 startujących zawodników w kategorii OPEN zajęli wysokie 6 miejsce (Paweł Hess z wynikiem 1 min 45,83 sek) i 12 miejsce (Daniel Góralczyk z wynikiem 1 min 51,61sek). W kategorii M 30, czyli w klasyfikacji wiekowej do 30 lat nasi strażacy zajęli kolejno Paweł Hess - 2 miejsce, Daniel Góralczyk - 4 miejsce.

Te wyniki pozwoliły naszym strażakom na udział w rozgrywanych w niedzielę Mistrzostwach Europy. Tutaj również nasi strażacy wykazali się wspaniałą formą zajmując w kategorii do 30 lat: 2 miejsce: Paweł Hess - 1min 43,92 sek, 3 miejsce: Daniel Góralczyk - 1min 47,38 sek.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.