bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2013
  • wyświetleń: 2140

Wykryto nielegalną krajalnię tytoniu

Funkcjonariusze policji z Bielska-Białej i Katowic razem z cieszyńskimi celnikami zabezpieczyli ponad 1700 kg suszu liści tytoniu i krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na blisko 800 tys. zł.

tytoń
1,7 tony nielegalnego tytoniu · fot. KMP Bielsko-Biała


W oparciu o informacje uzyskane w czasie realizacji czynności służbowych policjanci ustalili, że na terenie posesji zlokalizowanej w jednej z miejscowości powiatu bielskiego znajduje się nielegalna krajalnia tytoniu.

Bezpośrednio podjęte działania pozwoliły na zatrzymanie na terenie posesji w czasie rozładunku suszu tytoniowego dwóch mężczyzn w wieku 56 i 51 lat mieszkańców woj. śląskiego. W efekcie wykonywanych czynności przeszukania w pomieszczeniach gospodarczych i stojącym na terenie posesji samochodzie dostawczym ujawniono susz liści tytoniu oraz gotową już krajankę tytoniową o łącznej wadze 1763, 7 kg.

Ponadto zabezpieczono linię do produkcji krajanki tytoniowej, której wartość oszacowano na 80 tys. zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano w tym przypadku na blisko 800 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co mogą trafić do więzienia nawet na 3 lata. Grożą im też dotkliwe kary finansowe.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.