bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2846

Złodziejska para na cmentarzach

Policjanci komisariatu I zatrzymali złodziejską parę. 26-letni mężczyzna i jego o rok starsza partnerka od kilku miesięcy okradali bielskie cmentarze. Złodzieje wpadli chwilę po tym, jak ograbili nagrobki na cmentarzu przy ul. Cyprysowej. Za kradzieże i znieważenie miejsc spoczynku zmarłych grozi im do 5 lat więzienia.

Zatrzymanie, kradzież, cmentarz
fot. Policja


We wtorek po południu, policjanci zostali powiadomieni przez administrację cmentarza przy ul. Cyprysowej o podejrzanej parze. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani już poza terenem nekropolii. W dużej torbie, którą mieli przy sobie, policjanci odnaleźli mosiężne i miedziane elementy lampionów - podstawki i ramki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także kombinerki i śrubokręty, który służyły im do demontowania lampionów. Szybko ustalono, że w ostatnim czasie sprawcy grasowali też na innych bielskich cmentarzach, między innymi przy ulicach: Cmentarnej, Polnej i Grunwaldzkiej. Skradzione

metale kolorowe sprzedawali w punktach skupu złomu. Szacuje się, że mogli spowodować straty w wysokości blisko 2 tys. zł. O ich dalszym losie zadecyduje prokuratura.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.