bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2013
  • wyświetleń: 1730

Będzie niższa opłata za śmieci?

Czy jest szansa, że opłata za śmieci w Bielsku-Białej będzie niższa? Dlaczego mieszkańcy okolicznych miejscowości płacą mniej? Zdaniem prezydenta Jacka Krywulta trudno dzisiaj powiedzieć, czy cena zostanie utrzymana czy zmniejszona.

Władze Bielska-Białej zauważają, że od kiedy trzeba płacić za śmieci znacząco zmniejszyła się liczba mieszkańców Bielska-Białej. Za nieuczciwe osoby zapłacą bielszczanie, którzy rzetelnie wypełnili deklaracje. Dlaczego mieszkańcy Bielska-Białej płacą za śmieci dużo więcej niż w okolicznych gminach? W końcu to w stolicy Podbeskidzia jest nowoczesne śmietnisko, na które trafiają odpady z sąsiednich miejscowości.

Przypomnijmy, bielszczanie płacą za odbiór segregowanych odpadów 13 zł na miesiąc, za zmieszane- 21 zł. W Porąbce są to stawki 8 i 16 zł, w gminie Bestwina- 8 i 17 zł, a w gminie Kozy 9 i 17 zł.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.