bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2013
  • wyświetleń: 1710

Dom Kultury w nowej siedzibie

1 września tego roku popularna Kubiszówka, która w tym roku weszła w strukturę Miejskiego Domu Kultury jako Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, rozpoczęła funkcjonowanie w wyremontowanej pod kątem jej potrzeb siedzibie. Nowe, większe i wygodniejsze miejsce daje pole do poszerzenia działalności placówki, która jednocześnie chce pielęgnować swą bogatą tradycję.

Kubiszówka
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w nowej siedzibie · fot. UM Bielsko-Biała


Trzykondygnacyjny budynek przy ul. Słowackiego 17 ma powierzchnię użytkową wielkości 1 361 m kw., położony jest pomiędzy Książnicą Beskidzką a IV LO i został wyremontowany zgodnie z nową funkcją. Otrzymał wygodne wejście, które pozwala ominąć wysokie schody (główne wejście będzie otwierane tylko na duże imprezy), jest podjazd dla wózków i winda.

Naprawiono i wzmocniono sklepienia, wybudowano ścianki działowe, wstawiono potrzebne okna i drzwi, przebudowano wszystkie instalacje. Zadbano o sanitariaty i meble dostosowane do wzrostu najmłodszych dzieci. W dużej sali powiększono scenę, urządzono dwie sale taneczne, sale plastyczne, salę pracowni komputerowej, salę dla modelarzy - w sumie powstało 12 sal na różne zajęcia. Jest też wygodne zaplecze administracyjne i magazynowe, pralnia, garderoba. W korytarzu powstanie galeria m.in. z przeznaczeniem na wystawy o walorach edukacyjnych.

Kubiszówka zachowała wszystkie swe 34 zespoły artystyczne i koła zainteresowań. Niektóre zmieniły nazwę, by przyciągać więcej chętnych, na przykład zespół Wesoła gromada teraz nazywa się Z przytupem. Po kilku latach przerwy wraca modelarstwo, będzie koło fotograficzne, nowością będą zajęcia rękodzieła artystycznego (trzy grupy dorosłych). Rozpoczyna działalność grupa plastyczna Atelier, będą także zajęcia ruchowe typu joga, taniec towarzyski, zumba i hip-hop.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.