bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2654

Zatrzymani włamywacze

Mieli nosa policjanci komisariatu I, którzy postanowili wylegitymować trzech mężczyzn w fiacie punto, zaparkowanym przy bielskiej ul. Stojałowskiego. W samochodzie znajdowały się skradzione dokumenty, elektronarzędzia i radioodtwarzacz. Za włamania i kradzież cudzego mienia zatrzymanym grozi teraz do 10 lat więzienia.

We wtorek nad ranem policjanci zauważyli fiata punto, zaparkowanego na przeciwnym pasie jezdni. Za kierownicą siedział nietrzeźwy 20-latek, który przyznał się do prowadzenia tego pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał we krwi ponad promil alkoholu. Wspólnie z nim podróżowali dwaj jego koledzy w wieku 17 i 18 lat. Wewnątrz pojazdu policjanci odnaleźli skradzione tej nocy przedmioty, m.in. radioodtwarzacz i dokumenty, w tym prawo jazdy, dowód osobisty i książeczkę wojskową.

Szybko ustalono, że sprawcy skradli te rzeczy w Skoczowie, po włamaniu do opla corsy. Odnaleziono także agregat prądotwórczy o wartości tysiąca złotych, skradziony nocą z terenu budowy w Wieszczętach. Odzyskane przedmioty wrócą do właścicieli. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Za włamania i kradzież cudzego mienia grozi im do 10 lat za kratami. 20-latek odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.