Wiadomości
- 31 sierpnia 2013
- wyświetleń: 2319
Malowali sprayem po bibliotece
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku pięciu nastolatków, którzy farbami w sprayu pomalowali elewację biblioteki przy ul. Komorowickiej. W czasie przeszukania jednego z nich funkcjonariusze odnaleźli dodatkowo marihuanę.
Wywiadowcy patrolujący późnym wieczorem centrum miasta zauważyli nastolatków, którzy z zapałem malowali ściany i drzwi biblioteki. Na elewacji i drzwiach zabytkowej kamienicy powstały napisy „WSO” (skrót od hasła „wyższy stan odprężenia”, którym posługuje się młodzież), w kolorze czerwonym, niebieskim, szarym i czarnym. Na widok policjantów sprawcy odrzucili spraye za ogrodzenie pobliskiej posesji.
Zatrzymanymi okazali się bielszczanie w wieku od 14-17 lat. W czasie przeszukania trzech z nich policjanci odnaleźli spraye, wieczka i dysze farb. Sprawcy przyznali się do wykonania graffiti. Podczas przeszukania jednego z 17-latków policjanci odnaleźli dodatkowo 0,6 gr marihuany. Posiadacz środków odurzających został przewieziony do policyjnego aresztu. Jego koledzy zostali przekazani pod opiekę rodziców.
Trwa szacowanie strat spowodowanych przez graficiarzy oraz ich roli i udziału w uszkodzeniu elewacji zabytkowej kamienicy. Za uszkodzenie mienia 17-latkom może grozić do 5 lat więzienia. Jeden z nich odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków. Pozostali nieletni za swój czyn odpowiedzą wkrótce przed Sądem Rodzinnym.
Zatrzymanymi okazali się bielszczanie w wieku od 14-17 lat. W czasie przeszukania trzech z nich policjanci odnaleźli spraye, wieczka i dysze farb. Sprawcy przyznali się do wykonania graffiti. Podczas przeszukania jednego z 17-latków policjanci odnaleźli dodatkowo 0,6 gr marihuany. Posiadacz środków odurzających został przewieziony do policyjnego aresztu. Jego koledzy zostali przekazani pod opiekę rodziców.
Trwa szacowanie strat spowodowanych przez graficiarzy oraz ich roli i udziału w uszkodzeniu elewacji zabytkowej kamienicy. Za uszkodzenie mienia 17-latkom może grozić do 5 lat więzienia. Jeden z nich odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków. Pozostali nieletni za swój czyn odpowiedzą wkrótce przed Sądem Rodzinnym.
ZOBACZ TAKŻE
Nowy skwer prawie gotowy… i już zniszczony. Czy potrafimy dbać o wspólną przestrzeń?
Akty wandalizmu, śmiecenie i burdy na ul. Jaworzańskiej
[FOTO] Leśnicy przecierali oczy ze zdumienia. W lesie znaleźli dziesiątki opon
Ponad 3 promile, zakaz prowadzenia i jazda w najlepsze. Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie
[FOTO] Strażacy z Bielska-Białej wicemistrzami województwa śląskiego w piłce nożnej
Motoambulans w Bielsku-Białej zdał pierwszy egzamin - 63 interwencje w pierwszym miesiącu
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









