bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 2065

Malowali sprayem po bibliotece

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku pięciu nastolatków, którzy farbami w sprayu pomalowali elewację biblioteki przy ul. Komorowickiej. W czasie przeszukania jednego z nich funkcjonariusze odnaleźli dodatkowo marihuanę.

Wywiadowcy patrolujący późnym wieczorem centrum miasta zauważyli nastolatków, którzy z zapałem malowali ściany i drzwi biblioteki. Na elewacji i drzwiach zabytkowej kamienicy powstały napisy „WSO” (skrót od hasła „wyższy stan odprężenia”, którym posługuje się młodzież), w kolorze czerwonym, niebieskim, szarym i czarnym. Na widok policjantów sprawcy odrzucili spraye za ogrodzenie pobliskiej posesji.

Zatrzymanymi okazali się bielszczanie w wieku od 14-17 lat. W czasie przeszukania trzech z nich policjanci odnaleźli spraye, wieczka i dysze farb. Sprawcy przyznali się do wykonania graffiti. Podczas przeszukania jednego z 17-latków policjanci odnaleźli dodatkowo 0,6 gr marihuany. Posiadacz środków odurzających został przewieziony do policyjnego aresztu. Jego koledzy zostali przekazani pod opiekę rodziców.

Trwa szacowanie strat spowodowanych przez graficiarzy oraz ich roli i udziału w uszkodzeniu elewacji zabytkowej kamienicy. Za uszkodzenie mienia 17-latkom może grozić do 5 lat więzienia. Jeden z nich odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków. Pozostali nieletni za swój czyn odpowiedzą wkrótce przed Sądem Rodzinnym.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.