bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3515

Wyboista droga do szkoły

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum na osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej będą musieli uważnie patrzeć pod nogi, bowiem droga do placówki jest zniszczona.

Szkoła Podstawowa nr 37 im. gen. Mariusza Zaruskie
Szkoła Podstawowa nr 37 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Bielsku-Białej · fot. facebook.com


W poniedziałek pierwszy dzwonek, a droga do głównego budynku ich szkoły jest mocno zdewastowana. Zwrócił na to uwagę radny Roman Matyja na ostatniej sesji rady miejskiej.

- Nie jest to bezpieczne - mówił pokazując urzędnikom i innym radnym zdjęcia drogi osiedlowej i schodów przed placówką. Czy da się coś z tym zrobić przed 2. września? Zostało niewiele czasu. Waldemar Jędrusiński, zastępca prezydenta miasta zadeklarował, że jeszcze w dniu sesji zleci naprawienie tego, co jest możliwe.

Dyrektor szkoły podstawowej nr 37 Lucyna Żmijewska- Szemberg mówi, że szkoła nie jest ogrodzona, a betonowa droga jest uczęszczana także przez mieszkańców os. Karpackiego.

- Ubytki w schodach uzupełniamy na bieżąco, nie są w najgorszym stanie. Droga nadaje się do generalnego remontu. Jesteśmy jej właścicielem, ale szkoła nie ma takich pieniędzy. Zgłaszaliśmy problem w Miejskim Zarządzie Oświaty w zeszłym roku - mówi dyrektorka. Placówka jest ogromna, powstała pod koniec lat 80-tych. Dotychczas m.in. wymieniono w niej część okien, naprawiono dach.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.