bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1211

Bezpieczny powrót z wakacji

Przed nami ostatnie dni wakacji, a tym samym wzmożony ruch na drogach osób wracających z letniego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać jak co roku policjanci z drogówki. Szczególną uwagę będą zwracali na prędkość, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz sposób przewożenia dzieci.

Policja: Kto widział wypadki?
Bezpieczny powrót z wakacji


Nieuchronnie zbliża się ten moment, gdy trzeba będzie spakować bagaże i wrócić z wakacji do domu. Warto jednak zadbać, by podróż powrotna nie zepsuła nam miłych wspomnień z całego urlopu. Już w piątek mundurowi rozpoczną działania mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach regionu w czasie powrotu z wakacyjnego wypoczynku.

W tym czasie, aż do niedzieli na drogach naszego regionu będzie więcej policjantów, którzy kontrolować będą sposób jazdy kierujących samochodami w ramach akcji "Bezpieczny weekend".

Dlatego też policja apeluje, aby dobrze zaplanować trasę podróży, sprawdzić stan techniczny pojazdu, robić częste postoje, a przede wszystkim nie wsiadać za kierownicę na tzw. podwójnym gazie.

Minione lata wskazują na to, że część kierowców tak mocno wierzy w swoje umiejętności, że mimo wszystko decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu czy na tzw. kacu. Trzeba mieć świadomość, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i ryzykujemy nie tylko utratę prawa jazdy i pozbawienie wolności ale przede wszystkim narażamy swoich bliskich, którzy z nami podróżują na utratę życia lub zdrowia. Takie negatywne zachowanie również może mieć znaczenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

aka / bielsko.info, źródło: KWP Katowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.