bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3030

Pół kilograma marihuany w domu

Ponad pół kilograma marihuany zabezpieczyli policjanci z referatu antynarkotykowego i pododdziału prewencji w Bielsku-Białej w mieszkaniu poszukiwanego bielszczanina.

narkotyki, marihuana
fot. KMP Bielsko-Biała


narkotyki
fot. KMP Bielsko-Biała


Mundurowi zatrzymali poszukiwanego 30-latka, który usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i uprawy krzewów konopi, za co grozi mu teraz do 10 lat za kratami. Mężczyzna poszukiwany był za wcześniejsze przestępstwa, m.in. pobicie, za które został skazany na karę 3,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci uzyskali informację, z której wynikało że poszukiwany mógł przebywać w jednym z domów w bielskiej dzielnicy Olszówka. Wkroczyli do mieszkania, gdzie zatrzymali sprawcę.

W czasie przeszukania mieszkania mundurowi odnaleźli ponad pół kilograma marihuany, z której zatrzymany mógł sporządzić 1,5 tys. działek dilerskich o czarnorynkowej wartości blisko 10 000 zł.

W jednym z wydzielonych pomieszczeń sprawca hodował kilka krzewów konopi indyjskich. Pomieszczenie to zaopatrzył w specjalną aparaturę - lampy do naświetlania krzewów, wentylatory i suszarki oraz wagę i kruszarkę dilerską. Ponadto w jego mieszkaniu odnaleziono urządzenia do sitodruku i produkcji koszulek z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Policjanci zabezpieczyli urządzenia oraz podkoszulki z podrobionymi logo znanych firm. Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich, za co może spędzić w więzieniu kolejne 10 lat. Decyzją bielskiego sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Południe sprawca trafił do aresztu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.