bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1342

Ukradli, bo lubują się w starociach

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o włamanie do budynku przy ul. Wrzosowej w Bielsku-Białej. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku przestępstwa. Do ich ujęcia przyczyniły się informacje przekazane przez świadka zdarzenia.

19-latek i jego 16-letni kolega przedostali się do niezamieszkałego budynku po wybiciu szyby w oknie. Splądrowali dom w poszukiwaniu wartościowych rzeczy. Ich łupem padły stare zegary, monety, telefon i trzy paczki papierosów. Chwilę później włamywacze zostali zatrzymani przez mundurowych. Policjanci odzyskali też całość zrabowanego przez nich mienia.

Starszy ze sprawców tłumaczył się, że jest miłośnikiem staroci, dlatego wdarł się do opuszczonego domu. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Jego młodszy kolega za swój czyn odpowie wkrótce przed Sądem dla Nieletnich.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.