Wiadomości
- 26 sierpnia 2013
- wyświetleń: 1406
Policja zatrzymała 69 kierowców
W niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod kryptonimem "Prędkość". Akcja miała na celu przeciwdziałanie kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość. Działania miały jednocześnie uświadomić kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.
Akcja trwała w godzinach od 6 do 22.00. Policyjne patrole kontrolowały prędkość w kilku miejscach miasta i powiatu, m.in. na ul.: Partyzantów, Andersa, Warszawskiej, Krakowskiej i drodze krajowej nr 1 oraz w Jasienicy na ul. Strumieńskiej.
W czasie trwania akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia - ręczne mierniki prędkości, a także pojazdy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości. Sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.
Policjanci skontrolowali blisko 100 pojazdów. Zatrzymano 69 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. 61 spośród nich ukarano mandatami, wobec 3 kierujących skierowano wnioski o ukaranie do sądu.
Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
W czasie trwania akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia - ręczne mierniki prędkości, a także pojazdy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości. Sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.
Policjanci skontrolowali blisko 100 pojazdów. Zatrzymano 69 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. 61 spośród nich ukarano mandatami, wobec 3 kierujących skierowano wnioski o ukaranie do sądu.
Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
ZOBACZ TAKŻE
Alarm bombowy w Szpitalu Wojewódzkim. Alarm okazał się fałszywy
[FOTO] Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego na obwodnicy. Kierowca w szpitalu
24 czerwcaŚwięto Policji 2026 w Bielsku-Białej: Uroczystości i piknik rodzinny „Z mundurem na Ty”
[FOTO] Senior za kierownicą i niebezpieczne manewry. Niezrozumiała decyzja policjantów
Wykorzystywał dziecko przez lata. Gehenna dziewczynki dobiegła końca, jest prawomocny wyrok
Gorący temat[FOTO] Szybowiec rozbił się o płytę lotniska! Jedna osoba nie żyje, druga w ciężkim stanie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









