bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1682

Podczas robót odkopano pociski

Policjanci zabezpieczali w środę rejon ul. Spółdzielczej w Międzyrzeczu Górnym, gdzie w środę około godziny 14.00 odnaleziono dwa pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej. Ewakuowano blisko 50 osób.

Pociski zostały odnalezione w czasie prac ziemnych przy budowie kanalizacji. Prace natychmiast przerwano. Niewykluczone, że niewybuchów może być więcej. Policjanci ewakuowali blisko 50 osób z 12 mieszkań w domu wielorodzinnym oraz budynku prywatnego. O odnalezieniu pocisków poinformowano już saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy około godziny 18.00 dotarli na miejsce.

Innych niewybuchów w tym miejscu już nie odnaleziono. Mieszkańcy mogli spokojnie wrócić do swoich domów. - Wszystkim mieszkańcom ul. Spółdzielczej dziękujemy za sprawną akcję ewakuacyjną i stosowanie się do poleceń policjantów - mówi oficer prasowy bielskiej policji, Elwira Jurasz.

pola / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.