bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1677

Mieszkali w opuszczonym budynku

Policjanci z komisariatu III zatrzymali bezdomną kobietę i jej partnera, którzy zamieszkali w budynku przeznaczonym na sprzedaż przy ul. Olszówki w Bielsku-Białej. Zatrzymani odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za co może im grozić do 10 lat za kratami.

Z informacji przekazanych przez zarządcę budynku wynikało, że od jakiegoś czasu na terenie posesji widywane są obce osoby. Interweniujący policjanci zatrzymali w opuszczonym budynku 34-letnią kobietę i jej 43-letniego partnera. Jak szybko ustalono, para przedostała się do domu po wybiciu szyby w oknie. Włamywacze otworzyli zamki od wewnątrz i postanowili zamieszkać w pustostanie. Przy okazji korzystali też z pozostawionych tam przedmiotów.

Metalowe przedmioty, które udało im się wynieść z domu sprzedali w skupie złomu. Z budynku wynieśli też wannę do ogrodu i wypełnili ją wodą. W czasie, kiedy tam zamieszkiwania zużyli ponad 300 m³ wody. Swoim działaniem spowodowali szkody, które zarządca budynku wycenił na blisko 2000 zł. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.