bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1938

Rutynowo sprawdzali trzeźwość

Ponad 220 skontrolowanych kierujących, spośród których 3 znajdowało się w stanie nietrzeźwości, a 2 po użyciu alkoholu to wyniki działań "Trzeźwość" prowadzonych przez policjantów z drogówki.

alkomat
Rutynowo sprawdzali trzeźwość


Akcja prowadzona była od w poniedziałek od godzin rannych. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych powodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta i powiatu. W czasie akcji policjanci korzystali z urządzeń Alco Blow, które służą do szybkiego sprawdzania dużej ilości osób w czasie zmasowanych kontroli trzeźwości. Wystarczyło, że policjant skierował urządzenie do wnętrza samochodu i uzyskiwał wynik.

Podczas działań skontrolowano ponad 220 kierujących. Zatrzymano 3 kierowców, którzy prowadzili „na podwójnym gazie”. Wszyscy stracili prawa jazdy. Rekordzistą okazał się 55-letni kierowca forda transita zatrzymany do kontroli drogowej na bielskiej ul. Regera. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na ul. Zagajnik w Bielsku-Białej mundurowi zatrzymali 34-latka kierującego oplem. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał we krwi 0,8 promila alkoholu. Zatrzymany na bielskiej ul. Andersa 44-latek kierujący oplem przekroczył prędkości, za co został ukarany mandatem w wysokości 100 zł i 4 punktami. Dodatkowo w czasie kontroli okazało się, że był on nietrzeźwy - miał we krwi 0,6 promila alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy. W najbliższych dniach należy się spodziewać wzmożonych kontroli kierujących w ramach kolejnych akcji.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.