bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3540

Dzień Otwartych Szans w BWS

O tym co trzeba zrobić, aby zdobyć atrakcyjną pracę, przekonali się wszyscy, którzy przyszli w pod koniec ubiegłego tygodnia na „Dzień Otwartych Szans” do Bielskiej Wyższej Szkole im. J Tyszkiewicza.

BWS


Były dyskusje z praktykami - byłymi studentami, którzy obecnie pełnią kierownicze funkcje w bielskich firmach, pokazy studentek Kosmetologii - dla odwiedzających - zabiegi masażu upiększającego, wizażu oraz stylizacji paznokci. Rektor BWS przyznał również nagrody dla zwycięzców konkursu architektonicznego „Przestrzeń wokół nas” - nagrody główne zdobyły: Monika Dziedzic (architektura krajobrazu) i Ewa Szczotka (architektura wnętrz).


Liczni goście z Bielska-Białej i okolicznych miejscowości uczestniczyli w specjalnych blokach tematycznych - „Informatyka” i „Zarządzanie”. Odbyły się warsztaty rysunku przygotowane przez wykładowców kierunku „Architektura wnętrz” i „Architektura krajobrazu” oraz wyścigi robotów zaprogramowanych i stworzonych przez studentów i absolwentów kierunku informatycznego.
Wyścig robotów Arduino wygrała „Grupa Muchy” (Paweł Maniora i Mariusz Giglog). Dariusz Łęczycki, wykładowca kierunku „Grafika, Projektowanie i Multimedia” podkreślił, że taka, wydawałoby się, „zabawa” daje podstawy i wiadomości do głębszego poznawania zagadnień informatycznych, automatyki, analizy ruchu, i specyfikę filmowania miniaturową kamerą HD. Studenci poznają zasady budowy robotów z wykorzystaniem mikrokontrolera Arduino (robią to w jednym cyklu zajęć), programowania i efekty sprawdzają w praktyce, zajmujący się multimediami - wyprodukowali film z wyścigu - który profesjonalnie zmontowany został umieszczony w internecie. Jako ciekawostkę warto dodać, że Japonii zbudowano już prototyp specjalnej rękawicy, która dzięki mikrokontrolerom Arduino „tłumaczy” język migowy.

Specyficzna organizacja dnia otwartego BWS im. Tyszkiewicza - czyli nastawienie na dyskusje i spotkania z absolwentami - doskonale wpisała się w prowadzone od lat działania Uczelni mające na celu zintegrowanie kierunków nauczania z potrzebami rynku pracy. W ubiegłym roku Uczelnia pozyskała w tym celu środki unijne. Projekt pod nazwą „Kształcimy praktyków” jest obecnie realizowany we współpracy z wiodącymi firmami z regionu Podbeskidzia.

adv / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.