bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 2154

Trwa powrót turystów do kraju

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapewnia powrót turystom bielskiego biura podróży OK Services Travel, które w ubiegłym tygodniu ogłosiło niewypłacalność.

biuro podróży ok service
W połowie sierpnia biuro podróży OK Services Travel ogłosiło niewypłacalność · fot. google.com


- Niezwłocznie podjęliśmy działania zmierzające do tego, aby zapewnić wszystkim turystom, którzy są poza granicami naszego kraju i są klientami tego biura, bezpieczny powrót z wakacji. Sytuacja jest opanowana - mówi Janusz Raczek dyrektor Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Do Polski wróciła pierwsza grupa (307 osób) turystów z Grecji, Chorwacji i Bułgarii. Ich powrót odbywa się w zaplanowanym terminie. Przejazd opłaciło biuro podróży.

Turyści wypoczywający w Grecji (316 osób) wrócili do kraju 19 sierpnia. Część z nich (157 osób) - była zmuszona skrócić pobyt o 3 dni. Klienci, którzy spędzają swoje wakacje w Bułgarii (155 osób) - wracają planowo 22 sierpnia br.

Przypominamy, że w środę 14 sierpnia Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego rozpoczął przygotowania do zapewnienia powrotu klientów OK Services Travel Sp. z o.o. do kraju. Była to bezpośrednia reakcja na złożone oświadczenie o niewypłacalności tego biura podróży.

Dzięki temu Marszałek Województwa Śląskiego może wykorzystać kwotę gwarancyjną biura do zorganizowania i sfinansowania powrotu turystów do kraju. W przypadku OK Services Travel Sp. z o.o jest to 13 tys. euro. W chwili ogłoszenia niewypłacalności OK Services Travel Sp. z o.o. na wakacjach w Grecji, Chorwacji i Bułgarii przebywało 778 turystów.

Po ustaleniach z ubezpieczycielem biura, czyli Towarzystwem Ubezpieczeniowym Europa, na stronie internetowej slaskie.pl w najbliższych dniach pojawią się informacje dla klientów biura podróży OK Services Travel Sp. z o.o

ab / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.