bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 2876

Szczęśliwy powrót do szkoły

31 sierpnia (sobota) w godzinach od 14.00 do 18.00 w Gemini Park odbędzie się po raz kolejny spotkanie dla dzieci i rodziców „Szczęśliwy powrót do szkoły”, zorganizowane we współpracy z Komendą Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Policja przedszkole
Policjanci spotkają się z dziećmi i ich rodzicami w Gemini. · fot. Policja


Celem tego edukacyjnego przedsięwzięcia jest zwrócenie najmłodszym uwagi na zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Wiedza zyskana w sobotnie popołudnie pomoże dzieciom uniknąć wypadku, np. samochodowego, albo też innego zagrożenia, choćby wymuszenia, zastraszenia, pobicia, pogryzienia przez psa.

Przybyli do Gemini Park policjanci opowiedzą dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się w drodze do szkoły, przedstawią przepisy ruchu drogowego, odpowiedzą na wszystkie pytania i wezmą udział we wspólnym kolorowaniu obrazków poświęconych tej tematyce. Policjanci wytłumaczą dzieciom, dlaczego - zanim przejdą przez jezdnię - powinny zatrzymać się na brzegu chodnika i sprawdzić, czy z obu stron nie nadjeżdżają samochody, dlaczego nie powinny wsiadać do samochodu, którym kieruje obca osoba, co powinny zrobić, jeśli są straszone przez starszych kolegów...

Przybyli na spotkanie do Gemini Park będą mogli również pooglądać sprzęt policyjny oraz policyjny motocykl. Wezmą także udział w pokazie specjalnie wyszkolonego psa i dowiedzą się, czy można zbliżać się do nieznanego, biegającego samopas czworonoga, co zrobić kiedy biegnie w naszą stronę, czy każdy pies gryzie?

Poważny temat policjanci przedstawią w ciekawy sposób tak, by dzieci nie tylko się nie nudziły, ale również zapamiętały najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Dodatkowo każdy mały gość będzie mógł wziąć udział w konkursach i wygrać nagrody.

Równocześnie na ten dzień salony Gemini Park przygotowały specjalne oferty promocyjne dla rodziców dokonujących zakupów dla dzieci w różnym wieku w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Atrakcyjne rabaty będą dotyczyć oferty odzieży, butów, okularów, artykułów szkolnych, innych produktów.

Gemini Park i Komenda Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zapraszają na spotkanie „Szczęśliwy powrót do szkoły” dnia 31 sierpnia w godzinach od 14.00 do 18.00.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.