bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 7145

Ceny domów i mieszkań w Bielsku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Bielsku-Białej" podaj

Marzysz o własnych czterech kątach? Zastanawiasz się nad zamianą mieszkania na dom? Poniżej garść przydatnych informacji o cenach na rynku nieruchomości w Bielsku-Białej.

dom, nieruchomości, domy
Średnia cena domu w Bielsku-Białej to 659 tys. zł


Jak wynika z analizy portalu Domy.pl średnia cena domu w Bielsku-Białej to 659,000 zł. Biorąc pod uwagę, że mieszkanie kosztuje tutaj przeciętnie 212,000 zł, konieczne jest zgromadzenie znacznych zasobów finansowych, by móc przeprowadzić się z mieszkania do domu. Wszak za taką nieruchomość trzeba zapłacić niemal trzykrotnie większą sumę.

Najtańsze domy kupimy jednak nawet za 180,000-200,000 zł. Niskie ceny niekiedy wynikają ze złego stanu budynku - wówczas musimy jeszcze doliczyć koszty renowacji. W niektórych przypadkach wystarczy lekkie odświeżenie obiektu, inne domy wymagają jednak kapitalnego remontu. Niższych cen zazwyczaj możemy się spodziewać na terenach nieco oddalonych od Bielska-Białej. Pamiętajmy, że tam musimy się również liczyć z brakiem kanalizacji, a korzystanie z szamba wiąże się z dodatkowymi opłatami w trakcie użytkowania budynku.

Najwyższe ceny osiągają luksusowe rezydencje - zbudowane z wysokiej jakości materiałów, nierzadko położone w pobliżu lasu i gór. Basen, jacuzzi, kominek, garaż na kilka samochodów - oto tylko niektóre z udogodnień, które czekają na nabywców eleganckich posiadłości. Ceny takich nieruchomości zazwyczaj sięgają powyżej 2 000 000 zł, niekiedy nawet wykraczają poza 3 000 000 zł. Co ciekawe i bardzo korzystne - wiele z tych domów posiada własną oczyszczalnię ścieków.

Na rynku dominują budynki nowe, wzniesione po 2000 roku. Znajdziemy jednak także sporo ofert odnoszących się do obiektów z lat 80. i 90., ale również sporo ogłoszeń dotyczących domów przedwojennych. Wszystkie przytoczone sumy to ceny ofertowe na rynku wtórnym.

mot / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Nieruchomości w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Bielsku-Białej" podaj