bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3805

Znieważenie i uprawa konopi

Niecodzienną interwencję prowadzili policyjni wywiadowcy. Sprawdzając jedno z prywatnych mieszkań, gdzie mógł przebywać poszukiwany mężczyzna ujawnili hodowlę konopi indyjskich, a zarazem nielegalny pobór prądu.

W sobotni wieczór policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań w bielskiej dzielnicy Komorowice, gdzie miał przebywać poszukiwany mężczyzna. Zamiast poszukiwanego policjanci odnaleźli kilka krzewów konopi indyjskich, które w swoim pokoju uprawiał mieszkający tam 17-latek.

W czasie prowadzonych czynności do mieszkania wszedł starszy brat nastolatka. Pijany mężczyzna od samego początku utrudniał policjantom wykonywanie czynności. Znieważał ich wulgarnymi słowami, a w pewnym momencie zaatakował jednego z funkcjonariuszy. Sprawca został szybko i skutecznie obezwładniony. Zakuto go w kajdanki.

Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych sprawdzeń, policjanci ujawnili w mieszkaniu nielegalny pobór prądu. W miejscu, gdzie znajdowały się liczniki elektryczne widoczne były prowizoryczne złącza i skręcone kable.

Na miejsce wezwano pracowników pogotowia energetycznego, którzy odcięli dopływ prądu do mieszkania. Aktualnie trwa szacowanie strat poniesionych przez firmę energetyczną.

Za przestępstwa których 31-latek dopuścił się wobec stróżów prawa - naruszenie nietykalności cielesnej i ich znieważenie, grozi mu teraz do 3 lat więzienia. Na 3 lata może trafić do więzienia także jego młodszy brat, który usłyszał już zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.