bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 5075

Przeprowadzka banku do galerii

Były budynek Komunalnej Kasy Oszczędności, a obecnie siedziba ING Banku Śląskiego na Placu Chrobrego idzie pod młotek. Bank zostanie przeniesiony do powstającej galerii Waga przy ulicy Gazowniczej.

ing bank plac chrobrego
fot. google.com


Budynek zlokalizowany pod adresem Plac Chrobrego 1 został oddany do użytku w 1938 r. W jego sąsiedztwie stoi zabytkowa i popularna wśród bielszczan kamienica Kałuży. Ten symboliczny dla miasta gmach został wzniesiony nakładem środków Komunalnej Kasy Oszczędności, który wówczas był jednym z największych inwestorów w Bielsku. Projekt tego budynku zlecono architektowi Pawłowi Juraszce.

Charakterystycznym elementem budynku jest przeszklony pawilon z elewacją wypełnioną witrażem wg kompozycji krakowskich architektów Gartenberga, Strychalskiego, Podsądeckiego ze słynnej pracowni Żeleńskiego. Powstałe dzieło przedstawia panoramę miasta i unoszącą się nad nim, mającą je w opiece, alegoryczną figurę obfitości. Przeobrażenia systemu bankowego w Polsce po II wojnie światowej spowodowały, że nieruchomość przeszła w dyspozycję ING Banku Śląskiego, który obecnie nadal nią zarządza.

Dla wielu bielszczan ten budynek kojarzy się wyłącznie z siedzibą wspomnianego banku. Mieszkańcy miasta w najbliższym czasie będą musieli jednak wymazać ten zapis ze swojej świadomości, bowiem zmienia się siedziba tej placówki. Nową lokalizacją będzie budowana Galeria Waga, zlokalizowana przy obiektach Sfery. Dlaczego bank opuszcza tak atrakcyjne lokum, w samym centrum miasta?

- Zmiana lokalizacji wynika z przyjętej przez bank strategii rewitalizacji oddziałów. Stawiamy na nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania z przyjaznym wystrojem, swobodną przestrzenią ułatwiająca komunikację oraz multimedialnymi nośnikami informacji. Oddziały ING Banku Śląskiego w nowej aranżacji to otwarte przestrzenie i brak barier, co ułatwia kontakt z doradcami oraz buduje wizerunek banku jako nowoczesnej instytucji oferującej najwyższy standard obsługi - tłumaczy na łamach gazety "Region" Ewa Szerszeń, zastępca rzecznika prasowego banku.

Jak informuje "Region nową siedzibą ING Banku Śląskiego będzie powstająca galeria Waga. Inwestycja ta realizowana jest tuż obok galerii Sfera, przy ulicy Gazowniczej. W środku mają mieścić się przestrzenie handlowe i usługowe. W ramach inwestycji powstać ma także parking podziemny. Całkowita powierzchnia lokali w nowym obiekcie: lokale handlowe 4500 m2, biurowe 2000 m2.

pola / bielsko.info, źródło: region.info.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.