bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1561

Ciężarówki na oku bielskiej policji

W czwartek policjanci z drogówki prowadzili działania "Truck". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu towarów oraz zmniejszenia osób pokrzywdzonych w wypadkach drogowych.

Policyjne działania polegały przede wszystkim na kontroli w zakresie przewożenia rzeczy z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców.

Zadaniem mundurowych było sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, w tym układów hamulcowych, kierowniczych oraz ich oświetlenia i oznakowania. Sprawdzane były również ładunki przewożone przez te pojazdy oraz sposób ich zabezpieczenia. Kontrolowana była trzeźwość kierowców, posiadane przez nich uprawnienia do prowadzenia określonych rodzajów pojazdów, dokumenty przewozowe, jak również wykresy urządzeń rejestrujących prędkość jazdy i czas pracy kierowcy.

Policjanci skontrolowali 63 samochody ciężarowe. Stwierdzono 4 przypadki naruszenia przepisów związanych ze stanem technicznym. W kolejnych 4 przypadkach kierujący nieprawidłowo zabezpieczyli ładunek, a jeden ze skontrolowanych pojazdów był „przeładowany”.

Trzy pojazdy ciężarowe zostały wyeliminowane z ruchu - ze względu na zły stan techniczny nie dopuszczono ich do dalszej jazdy. Zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych. Policjanci nałożyli na kierujących 9 mandatów karnych, 4 pouczono. Podobna akcja przeprowadzona zostanie w najbliższym czasie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.