bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2011
  • 17 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3162

Akcja bielskiej drogówki

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci bielskiej drogówki przeprowadzili w miniony czwartek działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Policja
fot. Policja


Policjanci kontynuują akcję „2011-rok pieszego”, której celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pieszym, a zarazem ograniczenie ilości wypadków z udziałem tych osób.

W czasie działań, w których uczestniczyło blisko 30 policjantów, ukarano mandatami siedmiu kierowców, którzy w rażący sposób narazili pieszych na niebezpieczeństwo. Wśród popełnianych przez nich wykroczeń dominowało nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Przypominamy, że kierowca, który nie zważając na przechodnia nie ustąpi mu pierwszeństwa na przejściu, naraża się na mandat w wysokości 350 złotych, a dodatkowo na jego konto wpisywanych jest 8 punktów karnych. Nie wspominając już o zagrożeniu, jakie powoduje - narażając pieszego na potrącenie i dotkliwe obrażenia ciała, które niejednokrotnie kończą się tragiczne.

Także piesi dopuścili się tego dnia licznych wykroczeń w ruchu drogowym. Ponad trzydziestu spośród nich ukarano mandatami za przechodzenie przez jezdnię w miejscu zabronionym i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Pieszy, który zdecydował się pokonać przejście na czerwonym świetle zmuszony był zapłacić stuzłotowy mandat. Przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym „kosztowało” go 50 złotych. Podobne działania będą kontynuowane w najbliższym czasie.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.