bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1736

Promile niedzielnych kierowców

Bielscy policjanci zatrzymali podczas minionego weekendu aż 10 nietrzeźwych kierowców. Najwięcej, bo ośmiu, ujęto w weekendową niedzielę. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im kara 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę tuż przed północą na ulicy Mostowej w Bielsku-Białej 32-letni bielszczanin kierując Volkswagenem spowodował kolizję uderzając w samochód marki Ford. Badanie alkomatem u zatrzymanego sprawcy wykazało, że był nietrzeźwy - miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto jak stwierdzili policjanci zatrzymany nie miał prawa kierować samochodem gdyż już wcześniej otrzymał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Także w niedzielę z tym, że w godzinach rannych w miejscowości Grodziec na ulicy Chałupniczej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwą sprawczynię kolizji drogowej. 29-letnia bielszczanka kierując mazdą uderzyła w ogrodzenia dwóch posesji. Sprawczyni miała we krwi aż 2 promile alkoholu.

W pozostałych przypadkach policjantom udało się wyeliminować z uczestnictwa w ruchu drogowym kolejnych 8-miu nietrzeźwych kierujących, w tym „rekordzistę”, u którego stwierdzono ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Ta przysłowiowa „eliminacja” zapobiegła z pewnością zdarzeniom mogącym mieć tragiczne w swym finale skutki. Nie zawsze jednak o czym już niejednokrotnie wspominaliśmy policjantom udaje się w porę zatrzymać kierujących na „podwójnym gazie” i wówczas tego rodzaju postępowanie może powodować tragiczne następstwa w postaci uszkodzeń ciała a niejednokrotnie i śmierci zarówno prowadzących pojazdy jak i pieszych - tłumaczy oficer prasowy bielskiej policji, komisarz Elwira Jurasz.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.