bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2013
  • 6 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 2511

Wyrusza pielgrzymka na Jasna Górę

Za nami:

We wtorek 6 sierpnia z sanktuarium MB Bolesnej w Bielsku-Białej wyruszy 22. Piesza Pielgrzymka Diecezjalna na Jasną Górę. Pątnicy mogą się zapisywać w bielskiej księgarni św. Jacka.

pielgrzymka
fot. pielgrzymka.bielsko.pl


Pielgrzymka - już po raz 22. - wyruszy z sanktuarium MB Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie we wtorek 6. sierpnia. Na Jasną Górę pielgrzymki dotrą w niedzielę 11. sierpnia. Sześciodniowe rekolekcje w drodze, pod hasłem „Z Maryją w pielgrzymce wiary”, uwieńczy modlitwa przed ikoną Jasnogórską i Msza św. na wałach.

- Do wyruszenia pielgrzymki pozostaje jeszcze sporo czasu - mówi jej główny przewodnik ks. Józef Walusiak - ale wcześniejsze zapisy bardzo pomagają organizatorom. Dzięki nim można przygotować odpowiednią bazę transportową do przewozu bagaży, zorganizować służbę medyczną i zamówić noclegi.

Wydrukowano już specjalne książeczki, które pielgrzymi otrzymują przy zapisie. Książeczka jest nie tylko dokumentem potwierdzającym udział w pielgrzymce, ale zawiera także teksty pieśni i modlitw, dokładny program pielgrzymki oraz niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa i wygody pielgrzymów.

Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.bielsko.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.