bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1325

Pracowity dzień bielskich strażaków

W ostatni dzień lipca bielscy strażacy mieli ręce pełne roboty. Bilans strat za ten dzień to cztery pożary w mieście i powiecie bielskim.

Zaczęło się tuż przed 18.00 w Ligocie, gdzie wybuchł pożar na dzikim wysypisku śmieci przy ulicy Długiej. Trzy godziny później dyżurny straży odebrał zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego, mieszczącego się w Bielsku-Białej przy ulicy Sobieskiego. Prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia przez lokatora zapalił się fotel. Strażakom szybko udało się opanować pożar, a do lokatora mieszkania wezwano zespół pogotowia ratunkowego.

Prawie równocześnie wybuchł kolejny pożar, tym razem na terenie ogródków działkowych w Bielsku-Białej przy ulicy Liściastej, gdzie zapaliła się przybudówka jednej z altan. Pożar ugaszono, następnie dokonano częściowej rozbiórki konstrukcji altany i wyniesienia spalonego wyposażenia. Przyczynę pożaru ustala policja. Ostatni pożar bielscy strażacy gasili po drugiej w nocy, gdzie nieznany sprawca podpalił suchą trawę przy ulicy Krańcowej w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.