Wiadomości

  • 26 lipca 2013
  • wyświetleń: 3369

Tak nie parkuj pod basenem! - foto

Bielska policja apeluje do osób korzystających z kąpieliska w Cygańskim Lesie o parkowanie swoich samochodów wyłącznie w miejscach wyznaczonych i dozwolonych przepisami.

Problem niewłaściwego parkowania w okolicy bielskiego kąpieliska, na ulicy Startowej, dotyczy szczególnie dni weekendowych. Tak było w zeszły weekend. Kierowcy, którzy nie znaleźli miejsca na parkingach blokowali chodniki, zastawiali wjazdy do posesji i parkowali wzdłuż drogi, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania lub na trawnikach.

Policjanci interweniujący w reakcji na zgłaszane skargi udokumentowali aż 50 przypadków złamania przepisów ruchu drogowego. Kierujący, którzy zaparkowali w niedozwolonych miejscach, a przez to utrudniali ruch zarówno pieszych i rowerzystów, powodując jednocześnie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, muszą się teraz liczyć z konsekwencjami - grozi im mandat w wysokości 100 zł, a na ich konto dopisane zostaną punkty karne (za niestosowanie się do znaku B-36 - 1 punkt).

Tak nie parkuj pod basenem! · fot. KMP Bielsko-Biała


- Kierowców, którzy w najbliższym czasie wybierają się na basen w Cygańskim Lesie prosimy o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, tak aby z pobytu na kąpielisku pozostały jedynie miłe wspomnienia. Naszym celem nie jest bowiem wyłącznie karanie kierujących, którzy naruszą zakaz zatrzymywania się wzdłuż ulicy Startowej, a doprowadzenie do sytuacji, gdy przepisy w tym miejscu nie będą łamane - mówi oficer prasowy bielskiej policji, komisarz Elwira Jurasz.

Policjanci dodają, że kąpielisko jest miejscem dobrze skomunikowanym (w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe). - Stąd też zachęcamy wszystkich do pozostawienia samochodów i korzystania z komunikacji miejskiej - dodaje Elwira Jurasz.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.