bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2792

Zatrzymani za kradzież auta

Złodziejska para - 25-letnia kobieta i jej cztery lata starszy kolega, wykorzystali fakt, że właściciel pozostawił kluczyki w bagażniku suzuki. Skradli pojazd i wybrali się przejażdżkę, którą zakończyli na przydrożnym murze. Porzucili uszkodzony pojazd i zbiegli z miejsca zdarzenia. Nie zdołali uciec daleko, bo chwilę później zatrzymali ich policjanci komisariatu IV.

Zatrzymanie, kradzież
fot. Policja


Właściciel suzuki baleno zaparkował swój pojazd na poboczu ul. Wyzwolenia, gdzie remontował jedno z mieszkań. W samochodzie pozostawił narzędzia budowlane, po które co jakiś czas wracał. Żeby ułatwić sobie zadanie, w zamku bagażnika pozostawił też kluczyki do samochodu. Fakt ten wykorzystała para rabusiów. Skradli kluczyki, przy pomocy których odpalili pojazd i odjechali w siną dal. Kiedy jakiś czas później, mężczyzna zorientował się, że sprawcy ukradli jego samochód, zaalarmował o zdarzeniu oficera dyżurnego bielskiej Policji.

Po kilku godzinach, policjanci odnaleźli uszkodzone suzuki z rozbitym przodem, przednią szybą i lusterkami. Właściciel oszacował straty na blisko 20 tys. zł. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali złodziei. Kobieta i towarzyszący jej mężczyzna trafili do policyjnego aresztu.

W czasie sprawdzeń wyszło na jaw, że 29-latek był poszukiwany listem gończym za wcześniejsze przestępstwa. Zatrzymani odpowiedzą za kradzież pojazdu, jego krótkotrwałe użycie i porzucenie go w stanie uszkodzonym, za co grozi im do 8 lat więzienia.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.