Wiadomości

  • 10 czerwca 2026
  • wyświetleń: 7971

Alarm bombowy w Szpitalu Wojewódzkim. Alarm okazał się fałszywy

W środę, 10 czerwca, kilka minut po godzinie 8.00 do służb wpłynęło zgłoszenie dotyczące rzekomego podłożenia ładunku wybuchowego w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
fot. sid / bielsko.info


Na miejscu jest jeden zastęp straży pożarnej oraz funkcjonariusze policji. Służby prowadzą działania mające na celu weryfikację zgłoszenia i zapewnienie bezpieczeństwa na terenie placówki.

Z informacji, które uzyskaliśmy od zarządu szpitala wynika, że był to fałszywy alarm (tak zwany atak kaskadowy). A do placówki wpłynęło fałszywe zawiadomienie.

Jak przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, podkom. Sławomir Kocur, służby każdorazowo bardzo poważnie traktują tego typu zgłoszenia.

Nie bez powodu są to tak zwane alarmy kaskadowe. Dotykają wielu instytucji publicznych jednocześnie i pojawiają się na terenie całego kraju. Ich celem jest przede wszystkim dezorganizacja pracy instytucji oraz angażowanie znacznych sił i środków służb, które w tym czasie mogłyby realizować inne zadania związane z bezpieczeństwem mieszkańców - wyjaśnia podkom. Sławomir Kocur.

W ramach prowadzonych działań teren szpitala został sprawdzony również przez policyjnego psa wyszkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze prowadzili szczegółową kontrolę obiektu, weryfikując informacje zawarte w zgłoszeniu.

Zac / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.