Wiadomości
- 26 maja 2026
- wyświetleń: 1074
1,5 mln zł dla Rekordu. Minister sportu ogłosił wsparcie dla śląskich „Orłów”
Minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki odwiedził 22 maja Bielsko-Białą, gdzie w Centrum Sportu Rekord wręczył decyzje o dofinansowaniu budowy i modernizacji boisk ze sztuczną nawierzchnią w ramach programu „Orły”. Do Rekordu trafi 1,5 mln zł.

Spotkanie odbyło się w obecności parlamentarzystów, europarlamentarzystów oraz przedstawicieli śląskich samorządów. Łącznie do województwa śląskiego popłynie blisko 19 mln zł na dziewięć inwestycji związanych z budową i remontami pełnowymiarowych boisk.
Realizujemy wielki projekt. Orły nadlatują i zaczną lądować w województwie śląskim. To największy projekt w historii, jeśli chodzi o remonty i budowy pełnowymiarowych boisk ze sztuczną nawierzchnią - mówił minister Jakub Rutnicki.
Jak podkreślał szef resortu sportu, program ma przede wszystkim poprawić warunki treningowe dla dzieci i młodzieży.
Projekt budowy Orłów koncentruje się na tym, aby nasze dzieci mogły uprawiać piłkę nożną w absolutnie bezpiecznych warunkach. Nigdy wcześniej polski rząd nie przeznaczył tylu pieniędzy na budowę pełnowymiarowych boisk ze sztuczną nawierzchnią - zaznaczył.
W skali kraju program zakłada przekazanie 300 mln zł na budowę i modernizację 120 obiektów.
Decyzje o dofinansowaniu odebrali przedstawiciele samorządów z Czeladzi, Gliwic, Katowic, Sosnowca, Rudy Śląskiej, Tychów i Żor, a także prezes Rekordu SSA Bielsko-Biała Rekord Bielsko-Biała, Janusz Szymura.
Minister nie szczędził słów uznania pod adresem bielskiego klubu
Kiedy tu przyjechałem po raz pierwszy, zobaczyłem pasję, zaangażowanie i poczucie misji. To niesamowite, jak tworzycie wizerunek miasta i markę Rekordu - mówił, zwracając się do Janusza Szymury.
Prezes Rekordu podkreślał z kolei, że ministerialne wsparcie wpisuje się w model rozwoju klubu oparty na współpracy środków publicznych i prywatnych.
Nowoczesna hala, która stoi obok tego boiska, również powstała przy pomocy środków ministerstwa. To jest zawsze połączone - środki prywatne i środki ministerstwa - i to ma sens - zaznaczył.
Jak dodał, w Rekordzie trenuje obecnie 36 reprezentantek i reprezentantów Polski, a odpowiednia infrastruktura ma bezpośredni wpływ na rozwój sportowy zawodników.
W wydarzeniu uczestniczył także prezydent Bielsko-Biała Jarosław Klimaszewski. Prezydent zwracał uwagę na znaczenie sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży.
Nawet jeśli na tym boisku nie wyrośnie nam kolejny Robert Lewandowski, to trenujące tu dzieciaki będą zdrowe, sprawne i będą miały mniej problemów fizycznych i psychicznych. I to jest najważniejsze - podkreślił prezydent miasta.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Nowy rozdział futsalu w Bielsku-Białej. Rekord otworzył nowoczesną halę
Miasto szuka dostawcy prądu. Energia trafi do ponad 800 miejskich obiektów
Plac Żwirki i Wigury do zmiany, ale mieszkańcy pytają o parkingi. Czy będzie kompromis?
Rzeka Biała bliżej mieszkańców? Propozycja stworzenia nadbrzeżnych tras rekreacyjnych
Ulica Szkolna do remontu? Pojawił się apel o kompleksową modernizację i miejsca parkingowe
Radny chce dużego napisu „Bielsko-Biała” w centrum miasta. Instalacja ma być nową wizytówką
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







