Wiadomości

  • 26 maja 2026
  • wyświetleń: 1074

1,5 mln zł dla Rekordu. Minister sportu ogłosił wsparcie dla śląskich „Orłów”

Minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki odwiedził 22 maja Bielsko-Białą, gdzie w Centrum Sportu Rekord wręczył decyzje o dofinansowaniu budowy i modernizacji boisk ze sztuczną nawierzchnią w ramach programu „Orły”. Do Rekordu trafi 1,5 mln zł.

1,5 mln zł dla Rekordu. Minister sportu ogłosił wsparcie dla śląskich „Orłów”
1,5 mln zł dla Rekordu. Minister sportu ogłosił wsparcie dla śląskich „Orłów” · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Spotkanie odbyło się w obecności parlamentarzystów, europarlamentarzystów oraz przedstawicieli śląskich samorządów. Łącznie do województwa śląskiego popłynie blisko 19 mln zł na dziewięć inwestycji związanych z budową i remontami pełnowymiarowych boisk.

Realizujemy wielki projekt. Orły nadlatują i zaczną lądować w województwie śląskim. To największy projekt w historii, jeśli chodzi o remonty i budowy pełnowymiarowych boisk ze sztuczną nawierzchnią - mówił minister Jakub Rutnicki.

Jak podkreślał szef resortu sportu, program ma przede wszystkim poprawić warunki treningowe dla dzieci i młodzieży.

Projekt budowy Orłów koncentruje się na tym, aby nasze dzieci mogły uprawiać piłkę nożną w absolutnie bezpiecznych warunkach. Nigdy wcześniej polski rząd nie przeznaczył tylu pieniędzy na budowę pełnowymiarowych boisk ze sztuczną nawierzchnią - zaznaczył.

W skali kraju program zakłada przekazanie 300 mln zł na budowę i modernizację 120 obiektów.

Decyzje o dofinansowaniu odebrali przedstawiciele samorządów z Czeladzi, Gliwic, Katowic, Sosnowca, Rudy Śląskiej, Tychów i Żor, a także prezes Rekordu SSA Bielsko-Biała Rekord Bielsko-Biała, Janusz Szymura.

Minister nie szczędził słów uznania pod adresem bielskiego klubu



Kiedy tu przyjechałem po raz pierwszy, zobaczyłem pasję, zaangażowanie i poczucie misji. To niesamowite, jak tworzycie wizerunek miasta i markę Rekordu - mówił, zwracając się do Janusza Szymury.

Prezes Rekordu podkreślał z kolei, że ministerialne wsparcie wpisuje się w model rozwoju klubu oparty na współpracy środków publicznych i prywatnych.

Nowoczesna hala, która stoi obok tego boiska, również powstała przy pomocy środków ministerstwa. To jest zawsze połączone - środki prywatne i środki ministerstwa - i to ma sens - zaznaczył.

Jak dodał, w Rekordzie trenuje obecnie 36 reprezentantek i reprezentantów Polski, a odpowiednia infrastruktura ma bezpośredni wpływ na rozwój sportowy zawodników.

W wydarzeniu uczestniczył także prezydent Bielsko-Biała Jarosław Klimaszewski. Prezydent zwracał uwagę na znaczenie sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży.

Nawet jeśli na tym boisku nie wyrośnie nam kolejny Robert Lewandowski, to trenujące tu dzieciaki będą zdrowe, sprawne i będą miały mniej problemów fizycznych i psychicznych. I to jest najważniejsze - podkreślił prezydent miasta.

Zac / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.