Wiadomości
- 15 maja 2026
- wyświetleń: 955
Rusza program dofinansowania dla właścicieli psów i kotów w gminie Kozy
Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Kozy i właścicieli czworonogów. Już 18 maja rozpocznie się realizacja zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2026, który zakłada dofinansowanie kastracji, sterylizacji oraz chipowania psów i kotów.

Na realizację programu przeznaczono 15 tys. zł. Wsparcie będzie przyznawane do momentu wyczerpania dostępnych środków.
Z programu mogą skorzystać mieszkańcy gminy Kozy będący właścicielami zwierząt. Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć wniosek i poczekać na jego pozytywne rozpatrzenie. Po otrzymaniu promesy właściciel będzie miał dwa miesiące na wykonanie zabiegu, a część poniesionych kosztów zostanie zwrócona.
Wysokość dofinansowania wynosi
- do 100 zł w przypadku kastracji kocura,
- do 200 zł za kastrację psa,
- do 300 zł za sterylizację suki.
Jak podkreśla gmina, program ma pomóc w ograniczaniu bezdomności zwierząt oraz promować odpowiedzialną opiekę nad pupilami. Samorząd zachęca mieszkańców do udziału w inicjatywie.
ZOBACZ TAKŻE
Rowerzyści zyskają najwięcej. Nowe zasady Budżetu Obywatelskiego w Bielsku-Białej
Plac zabaw przy lotnisku w Aleksandrowicach wciąż zamknięty. Wiadomo, kiedy może zostać otwarty
Jaworze oddaje 300 tys. zł w ręce mieszkańców. Ruszyło głosowanie na projekty do budżetu 2026
Apel o pilną wymianę gazociągu przy ul. Żeńców. Mieszkańcy wskazują na zagrożenie i liczne awarie
Remontu chodnika przy ul. Bystrzańskiej nie będzie... przynajmniej na razie
Mieszkańcy mówią: nie dla placu składowego przy ul. Napędowej w Bielsku-Białej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







