Wiadomości

  • 15 maja 2026
  • wyświetleń: 955

Rusza program dofinansowania dla właścicieli psów i kotów w gminie Kozy

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Kozy i właścicieli czworonogów. Już 18 maja rozpocznie się realizacja zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2026, który zakłada dofinansowanie kastracji, sterylizacji oraz chipowania psów i kotów.

kot
fot. pixabay.com


Na realizację programu przeznaczono 15 tys. zł. Wsparcie będzie przyznawane do momentu wyczerpania dostępnych środków.

Z programu mogą skorzystać mieszkańcy gminy Kozy będący właścicielami zwierząt. Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć wniosek i poczekać na jego pozytywne rozpatrzenie. Po otrzymaniu promesy właściciel będzie miał dwa miesiące na wykonanie zabiegu, a część poniesionych kosztów zostanie zwrócona.

Wysokość dofinansowania wynosi



  • do 100 zł w przypadku kastracji kocura,
  • do 200 zł za kastrację psa,
  • do 300 zł za sterylizację suki.


Jak podkreśla gmina, program ma pomóc w ograniczaniu bezdomności zwierząt oraz promować odpowiedzialną opiekę nad pupilami. Samorząd zachęca mieszkańców do udziału w inicjatywie.

Zac / bielsko.info

źródło: Gmina Kozy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.