Wiadomości
- 13 maja 2026
- wyświetleń: 1054
87-latka z Bielska-Białej odnaleziona. Kluczowa była współpraca służb
Dzięki szybkiej reakcji oraz sprawnej współpracy policjantów i strażników miejskich szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 87-letniej mieszkanki Bielska-Białej. W działaniach kluczową rolę odegrała wymiana informacji pomiędzy służbami oraz wykorzystanie miejskiego monitoringu.

W sobotę do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zgłosił się zaniepokojony mężczyzna, informując o zaginięciu swojej 87-letniej cioci. Jak relacjonował, kobieta miała pozostawić torebkę na jednym z przystanków autobusowych przy ul. Piłsudskiego w centrum miasta. Znalazła ją przypadkowa osoba, która chcąc ustalić właścicielkę, zadzwoniła pod jeden z pierwszych numerów zapisanych w telefonie znajdującym się wewnątrz. Dzięki temu udało się szybko skontaktować z rodziną seniorki.
Zgłaszający poinformował, że stan zdrowia 87-latki w ostatnim czasie wyraźnie się pogorszył, co dodatkowo zwiększało obawy o jej bezpieczeństwo. W tej sytuacji liczyła się każda minuta, dlatego służby natychmiast rozpoczęły działania poszukiwawcze. Istotną rolę odegrała współpraca zastępcy dyżurnego bielskiej komendy, mł. asp. Leszka Janosza, ze strażniczką miejską obsługującą monitoring miejski. Analiza nagrań z kamer pozwoliła ustalić, że seniorka oddaliła się z miejsca, w którym pozostawiła swoje rzeczy osobiste, a następnie przemieściła się w inną część miasta. Kolejne ustalenia pomogły określić kierunek, w którym się poruszała.
W pewnym momencie monitoring zarejestrował seniorkę wsiadającą do autobusu komunikacji miejskiej linii nr 10. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, który od samego początku nadzorował działania poszukiwawcze bez zwłoki skierował we wskazany rejon policyjne patrole. Autobus został zatrzymany, a znajdująca się w nim kobieta bezpiecznie odnaleziona.
Na szczęście cała historia zakończyła się szczęśliwie. Seniorka została przekazana pod opiekę rodzinie.
Ta sytuacja po raz kolejny pokazuje, jak ważna jest codzienna współpraca pomiędzy Policją i Strażą Miejską oraz jak istotnym wsparciem w działaniach służb jest monitoring miejski. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, sprawnej wymianie informacji oraz szybkim reakcjom możliwe było bezpieczne odnalezienie seniorki.
Podkreślamy okoliczność, że w przypadku zaginięć osób starszych, schorowanych czy wymagających opieki czas odgrywa kluczową rolę. Każda informacja może mieć znaczenie, a szybkie zgłoszenie zaginięcia i dobra współpraca służb bardzo często decydują o szczęśliwym finale poszukiwań.Sławomir KocurOficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej









