Wiadomości

  • 12 maja 2026
  • 13 maja 2026
  • wyświetleń: 1457

Poważna awaria infrastruktury kolejowej. Utrudnienia dla pasażerów linii S5

Od godzin popołudniowych we wtorek 12 maja, od tyskiego Mąkołowca do Katowic pociągi wszystkich przewoźników poruszały się wyłącznie jednotorowo. W przypadku Kolei Śląskich oznaczało to problemy dla pasażerów podróżujących z południa i na południe województwa śląskiego, w kierunku Tychów, Zwardonia, Wisły i Rybnika.

tory, kolej, pociąg, koleje sląskie
Poważna awaria infrastruktury kolejowej. Utrudnienia dla pasażerów linii S5 · fot. Pixabay


Według informacji, które przekazały PKP PLK, w trakcie prac prowadzonych na katowickim węźle kolejowym zostały uszkodzone kable zasilające i kable do sterowania rozjazdami.

Część pociągów Kolei Śląskich była odwoływana, w przypadku innych skrócono ich bieg i uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Jeszcze inne jeździły trasami alternatywnymi. Koleje Śląskie uruchomiły również honorowanie biletów w Transporcie GZM.

Jak przekazał w środowy poranek Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich, "w nocy naprawiono usterkę i w porannym szczycie komunikacyjnym ruch kolejowy jest prowadzony zgodnie z rozkładem jazdy".

Problemy towarzyszą pasażerom także w środę 13 maja. Z powodu wtórności usterki infrastruktury kolejowej pociągi nadal notują opóźnienia. Komunikaty można znaleźć na oficjalnej stronie Kolei Śląskich, w zakładce "Utrudnienia bieżące".

- Koleje Śląskie nie są odpowiedzialne za awarię, ani nie mają wpływu na szybkość jej usunięcia. Dołożymy jednak wszelkich starań, aby skutki awarii były jak najmniej dotkliwe dla naszych Pasażerów - dodał Wnuk.

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.