Wiadomości

  • 16 maja 2026
  • 18 maja 2026
  • wyświetleń: 1194

Mieszkańcy Wapienicy chcą publicznej toalety w Lesie Komunalnym przy ul. Telimeny

Radny Konrad Łoś skierował interpelację dotyczącą budowy ogólnodostępnej toalety publicznej na terenie Lasu Komunalnego przy ul. Telimeny w Wapienicy. Jak podkreśla, potrzeba stworzenia takiego miejsca była wielokrotnie zgłaszana przez mieszkańców podczas tegorocznych zebrań rad osiedli w różnych częściach Bielska-Białej.

Toaleta w Lasku Bathelta
fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB

W swojej interwencji radny wskazuje, że mieszkańcy coraz częściej zwracają uwagę na brak miejskich toalet w przestrzeni publicznej, szczególnie w miejscach rekreacyjnych i sportowych. Jednym z takich punktów ma być właśnie teren Lasu Komunalnego w Wapienicy, położony pomiędzy boiskiem piłkarskim a stadionem lekkoatletycznym przy ul. Telimeny.

Jak zaznacza Konrad Łoś, miejsce to jest popularnym terenem wypoczynkowym odwiedzanym przez spacerowiczów, biegaczy oraz rowerzystów. Znajdują się tam utwardzone alejki, ławki, leżaki oraz stojaki rowerowe, a cały obszar cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców szukających rekreacji wśród zieleni.

Radny podkreśla, że obecnie osoby korzystające z tego terenu nie mają możliwości skorzystania z toalety, co szczególnie daje się we znaki podczas organizowanych w pobliżu wydarzeń sportowych. W czasie zawodów lub imprez odbywających się na stadionie lekkoatletycznym i boisku liczba osób odwiedzających okolicę znacząco wzrasta.

W interpelacji wskazano również, że mieszkańcy oczekują obiektu o standardzie zbliżonym do toalety funkcjonującej przy lotnisku w rejonie Lasku Bathelta. Zdaniem radnego taka inwestycja byłaby uzasadniona zarówno ze względów komfortu mieszkańców, jak i rosnącej popularności terenów rekreacyjnych w tej części miasta.

Konrad Łoś zwrócił się do władz miasta o podjęcie działań zmierzających do realizacji inwestycji i uwzględnienie potrzeb mieszkańców korzystających z terenów rekreacyjnych w Wapienicy.

Zac / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.