Wiadomości
- 11 maja 2026
- wyświetleń: 2513
Nielegalne wysypisko w Wapienicy. Sprawca nagrany podczas wyrzutu odpadów
Ulica Jana Sobieskiego w Bielsku-Białej oraz znajdujące się przy niej niezamieszkane budynki wielolokalowe stały się miejscem nielegalnego pozbywania się odpadów. Jak wskazują służby, teren ten był wykorzystywany jako punkt wyrzutu różnego rodzaju śmieci, co doprowadziło do poważnego zaśmiecenia przestrzeni publicznej.

Straż Miejska w Bielsku-Białej, wykorzystując dostępne metody kontroli i monitoringu, ujawniła kolejny przypadek nielegalnego składowania odpadów komunalnych. Zgodnie z przepisami, odpady powinny być gromadzone wyłącznie na terenie nieruchomości, na której powstają, a następnie przekazywane uprawnionym podmiotom zajmującym się ich odbiorem i utylizacją. Za naruszenie tych zasad grozi mandat karny do 500 zł.
Do zdarzenia doszło 29 kwietnia. Zarejestrowano wówczas pojazd, z którego mężczyzna wyjmował duże worki typu „big-bag”. Następnie ich zawartość, stanowiąca m.in. odpady w postaci izolacji piankowej, została wysypana na ogólnodostępnym terenie miejskim.
W sprawie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające, którego celem jest ustalenie sprawcy wykroczenia. Dotyczy ono przede wszystkim zaśmiecania miejsca publicznego, co kwalifikowane jest jako wykroczenie z art. 145 §1 Kodeksu wykroczeń i zagrożone mandatem karnym w wysokości nie mniejszej niż 500 zł.
Służby podkreślają, że tego typu działania stanowią nie tylko naruszenie prawa, ale również obciążenie dla środowiska i lokalnej przestrzeni publicznej.
ZOBACZ TAKŻE
Problem z oddaniem odpadów zielonych w PSZOK przy ul. Straconki. Pytania o zasady systemu
Interwencja w sprawie czystości centrum miasta. Mieszkańcy wskazują brak koszy i przepełnione pojemniki
Nowoczesna gospodarka odpadami w Bielsku-Białej. Planowana modernizacja zakładu w Lipniku
Drastyczny wzrost kosztów! Rodziny wielodzietne alarmują
List czytelnikaDroższe śmieci w Bielsku-Białej. Mieszkańcy pytają: czy ten system jest sprawiedliwy?
13 czerwcaMobilne zbiórki odzieży w Bielsku-Białej. W czerwcu kolejne terminy
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









