Wiadomości

  • 24 kwietnia 2026
  • wyświetleń: 2990

[FOTO] Wieczorna akcja strażaków w Bielsku-Białej. Uratowano młodą sarnę z betonowego koryta rzeki

W czwartek, 23 kwietnia, około godziny 19.00, służby ratownicze w Bielsku-Białej otrzymały nietypowe zgłoszenie dotyczące dzikiego zwierzęcia w potrzebie. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Tadeusza Regera, gdzie w betonowym korycie rzeki uwięziona została sarna.

Wieczorna akcja strażaków w Bielsku-Białej. Uratowano młodą sarnę z betonowego koryta rzeki · fot. KM PSP Bielsko-Biała
Wieczorna akcja strażaków w Bielsku-Białej. Uratowano młodą sarnę z betonowego koryta rzeki
  • Wieczorna akcja strażaków w Bielsku-Białej. Uratowano młodą sarnę z betonowego koryta rzeki
  • Wieczorna akcja strażaków w Bielsku-Białej. Uratowano młodą sarnę z betonowego koryta rzeki
  • Wieczorna akcja strażaków w Bielsku-Białej. Uratowano młodą sarnę z betonowego koryta rzeki


Po przyjęciu zgłoszenia na miejsce niezwłocznie skierowano straż pożarną. Jak się okazało po rozpoznaniu sytuacji, do kanału wpadł młody rogacz, który nie był w stanie samodzielnie wydostać się na powierzchnię. Istniało również podejrzenie, że zwierzę mogło doznać urazu przednich kończyn.

Strażacy zabezpieczyli teren i przystąpili do działań ratowniczych. Dzięki sprawnej i ostrożnie przeprowadzonej akcji udało się bezpiecznie wydobyć sarnę z betonowej pułapki. Zwierzę zostało następnie przekazane pod opiekę specjalistów z Ośrodka Rehabilitacji Mysikrólik, gdzie przejdzie dalszą diagnostykę, leczenie oraz rehabilitację.

Zac / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.